Make your own free website on Tripod.com

47. splitsko ljeto
 47th Split Summer Festival

14.07.-14.08.2001.

 

 

 

 subota 14. srpnja / Saturday, 14th July

 21.00h
 9 pm

Peristil
Peristyle

Svečano otvaranje Festivala
Opening ceremony

 21.00h
 9 pm

Hrvatska praizvedba
Croatian premičre

Peristil
Peristyle

Giuseppe Verdi
ATTILA
Dirigent / Conductor: 
Nikša Bareza
Redatelj / Director: 
Ozren Prohić

HNK Split
CNT Split

 opera

 nedjelja 15. srpnja / Sunday, 15th July

 21.00h
 9 pm

Dvorište HNK Split / 
CNT Split courtyard

Filip Šovagović
PTIČICE
Redatelj / Director:
Paolo Magelli

HNK Split
CNT Split

 drama

 ponedjeljak 16. srpnja / Monday, 16th July

 21.00h
 9 pm

Peristil
Peristyle

Giuseppe Verdi
ATTILA
Dirigent / Conductor: 
Nikša Bareza
Redatelj / Director: 
Ozren Prohić

HNK Split
CNT Split

 opera

 23.00h
 11 pm


Matejuška - Riva
Matejuška - Sea-front


Dragan Lukić
U SPOMEN TOMI BEBIĆU
In memory of Toma Bebic

Uvalu je jednu odabrao...


 koncert concert

 utorak 17. srpnja / Tuesday, 17th July

 21.00h
 9 pm

HNK Split
CNT Split

Glazbeni recital
LOVRO POGORELIĆ
Glasovir / Piano

Francuski institut Zagreb

 koncert

 srijeda 18. srpnja / Wednesday, 18th July

 21.00h
 9 pm

Peristil
Peristyle

Giuseppe Verdi
ATTILA
Dirigent / Conductor:
Nikša Bareza
Redatelj / Director:
Ozren Prohić

HNK Split
CNT Split

 opera

 21.00h


Dvorište HNK Split
CNT Split courtyard


Filip Šovagović
PTIČICE
Redatelj / Director: Paolo Magelli


HNK Split
CNT Split

 drama

 četvrtak 19. srpnja / Thursday, 19th July

 21.00h
 9 pm

Dvorište HNK Split /
CNT Split courtyard

Filip Šovagović
PTIČICE
Redatelj / Director:
Paolo Magelli

HNK Split
CNT Split

 drama

 21.00h
 9 pm


Atrij stare bolnice
Atrium of the Old hospital


KVARTET RUCNER 
& PETER SOAVE

bandoneon


 

 koncert concert

 22.00h
 9 pm


Tvrđava Gripe
Gripe Fortress


JOSIPA LISAC


Phanatt music

 koncert concert

 petak 20. srpnja / Friday, 20th July

 21.00h
 9 pm

HNK Split
CNT Split

MICROCOSMOS
CAUGHT IN THE ACT

Koreograf / Choreographer:
Tim Rushton

Dansescenen
Kopenhagen

 ples dance

 subota 21. srpnja / Saturday, 21th July

 21.00h
 9 pm

HNK Split
CNT Split

MICROCOSMOS
CAUGHT IN THE ACT

Koreograf / Choreographer:
Tim Rushton

Dansescenen
Kopenhagen

 ples dance

 nedjelja 22. srpnja / Sunday, 22th July

 21.00h
 9 pm

Katunarića vojarna
Katunarica barracks

Švedski zbor / Sweden choir
ROMEO & JULIET
Dirigent / Conductor:
Benoît Malmberg

Kraljevsko dramsko kazalište iz Stockholma

 koncert concert

 22.00h

 10 pm


Brod Constanza
Ship Constanza


A.Tonković / I.L.Lemo / V.Broz
MARLENE DIETRICH

Redatelj / Director:
Ivan Leo Lemo


HNK Split

 drama

 ponedjeljak 23. srpnja / Monday, 23th July

 21.00h
  9 pm

Prokurative

ODISEJA 2001
Redateljica / Director:
Catalina Buzoianu

Mediteransko kazalište Europe

 performance

 23.00h
 11 pm


Ulice i trgovi grada
Streets and squares of Split


OBOJENI LJUDI / 
JELOVNICI UŽITKA


Ilotopie & FFT

 performance

 utorak 24. srpnja / Tuesday, 24th July

 21.00h
 9 pm

Praizvedba
World premiere

Kopilica - kolodvor
Kopilica marshalling yard

F. Šovagović
FESTIVALI

Redatelj / Director:
Paolo Magelli

HNK Split
CNT Split

 drama

 srijeda 25. srpnja / Wednesday, 25th July

 21.00h
 9 pm

Kopilica - kolodvor
Kopilica marshalling yard

F. Šovagović
FESTIVALI

Redatelj / Director:
Paolo Magelli

HNK Split
CNT Split

 drama

 23.00h
 11 pm


Matejuška - Riva
Matejuška - Sea-front


Dragan Lukić
U SPOMEN TOMI BEBIĆU
In memory of Toma Bebic

Uvalu je jednu odabrao...


 koncert concert

 četvrtak 26. srpnja / Thursday, 26th July

 21.00h
 9 pm

Kopilica - kolodvor
Kopilica marshalling yard

F. Šovagović
FESTIVALI

Redatelj / Director:
Paolo Magelli

HNK Split
CNT Split

 drama

 petak 27. srpnja / Friday, 27th July

 21.00h
 9 pm

Kopilica - kolodvor
Kopilica marshalling yard

F. Šovagović
FESTIVALI

Redatelj / Director:
Paolo Magelli

HNK Split
CNT Split

 drama

 21.00h
 9 pm


Klaustar Sv Frane
St. Francis Cloister


Drago Štambuk
KAD SU MIŠI BALALI MOLFRINU


HNK Split
CNT Split

 drama


posebni program


SPLIT JAZZ SUMMIT 2001


special program

 petak 27. srpnja / Friday, 27th July

 22.00h
 10 pm

Tvrđava Gripe
Gripe Fortress

MEDITERRANEAN JAZZ NIGHT
Matija Dedić (glasovir) &
Black Coffee (ritam sekcija)
Quartet Sensitive
, Hrvatska

Black Coffee Music

 koncert concert

 subota 28. srpnja / Saturday, 28th July

 22.00h
 10 pm

Tvrđava Gripe
Matejuška - Sea-front

WORLD MUSIC NIGHT
Sigi Finkel & African Heart

(Austrija - Senegal)

Percussion group "Night of drums" (Hrvatska)

Black Coffee Music

 koncert concert

 21.00h
 9 pm


Katunarića vojarna
Katunarica barracks


Anton Pavlovič Čehov
TRI SESTRE
Redatelj / Director:
Tomi Janežič


Slovensko mladinsko gledališče

 drama

 nedjelja 29. srpnja / Sunday, 29th July

 21.00h
 9 pm

Peristil / Peristyle

Giuseppe Verdi
REQUIEM
Dirigent / Conductor:
Nikša Bareza

HNK Split
Solisti, Zbor
i Orkestar

 koncert concert

 21.00h
 9 pm


Katunarića vojarna
Katunarica barracks


Anton Pavlovič Čehov
TRI SESTRE
Redatelj / Director:
Tomi Janežič


Slovensko mladinsko gledališče

 drama

 ponedjeljak 30. srpnja / Monday, 30th July

 21.00h
 9 pm

Peristil / Peristyle

Giuseppe Verdi
REQUIEM
Dirigent / Conductor:
Nikša Bareza

HNK Split
CNT Split

 koncert concert

 21.00h
 9 pm


Carrarina poljana
Carrara sguare


Nikola Čelan
BAŠ BETON I STUPOVI DRUŠTVA

Redatelj / Director: Ivica Buljan


ODRON
i HNK Split

 drama

 srijeda 01. kolovoz / Wednesday, 1st August

 22.00h
 10 pm

Vestibul - Peristil
Vestibule - Peristyle

Solistički recital
NIKICA LESIĆ

glasovir / piano

Hrvatska glazbena mladež

 koncert concert

 četvrtak 02. kolovoza / Thursday, 2nd August

 21.00h
 9 pm

Atrij stare bolnice
Atrium of the Old hospital

Glazbeni recital
NIKOLA RUŽEVIĆ - violončelo
YOSSI RESHEF -
glasovir

 

 koncert concert

 petak 03. kolovoza / Friday, 3th August

 21.00h
 9 pm

Carrarina poljana
Carrara sguare

Joško Božanić
U SJENI GREEN HILLA
Redatelj: Marin Carić

Teatar
Rugantino

 drama

 subota 04. kolovoza / Saturday, 4th August

 21.00h
 9 pm

Atrij stare bolnice
Atrium of the Old hospital

FINE ARTS QUARTET
R. Evans / E. Boico / 
W. Laufer / J. Horner

USA
Chicago

 koncert concert

 nedjelja 05. kolovoza / Sunday, 5th August

 21.00h
 9 pm

Carrarina poljana
Carrara sguare

William Shakespeare
HAMLET
Redatelj: Zlatko Vitez

Glumačka družina HISTRION

 drama

 ponedjeljak 06. kolovoza / Monday, 6th August

 21.00h
 9 pm

Hrvatska praizvedba
Croatian premiere
Podrumi Dioklecijanove palače / Substructures of the Diocletian's Palace

Gagik Ismalian
CASINO PARADIS

Koreograf: Gagik Ismalian
Koreograf: Gagik Ismalian
Koreograf / Choreographer:
Gagik Ismalian

HNK Split
CNT Split

 ples dance

 utorak 07. kolovoza / Tuesday, 7th August

 21.00h
 9 pm

Podrumi Dioklecijanove 
palače / Substructures of the Diocletian's Palace

DIDEROTOV NEĆAK ILI 
SMRT PLESAČA

Redatelj / Director:
Goran Sergej Pristaš

BAD co.
Splitsko ljeto
Teatar &TD Karantena

 ples dance

 21.00h
 9 pm


Carrarina poljana
Carrara sguare


Ivica Jakšić
GUJIN RODE

Redatelj / Director: Ivica Jakšić


Artistička skupina ŠUŠUR - Bol

 drama

 srijeda 08. kolovoza / Wednesday, 8th August

 21.00h
 9 pm

Podrumi Dioklecijanove 
palače / Substructures of the Diocletian's Palace

Gagik Ismalian
CASINO PARADIS

Koreograf: Gagik Ismalian

HNK Split

 ples / dance

 21.00h
 9 pm


Atrij stare bolnice
Atrium of the Old hospital


Solistički recitaL
OREST SHOURGOT
violina / violin


HNK Split
CNT Split

 koncert concert

 četvrtak 09. kolovoza / Thursday, 9th August

 21.00h
 9 pm

Podrumi Dioklecijanove 
palače / Substructures of the Diocletian's Palace

Gertrude Stein
IGRATI
Redatelj:
Damir Zlatar Frey

Koreodrama Ljubljana

 ples dance

 petak 10. kolovoza / Friday, 10th August

 23.00h
 11 pm

Podrumi Dioklecijanove palače / Substructures of the Diocletian's Palace

A.Tonković / I.L.Lemo / V.Broz
MARLENE DIETRICH

Redatelj: Ivan Leo Lemo

HNK Split

 drama

 21.00h
 9 pm


Podrumi Dioklecijanove palače / Substructures of the Diocletian's Palace


Nikola Jović
USUDITI SE LJUBITI - EDIP

Tematski razgovor s publikom


 

 drama

 subota 11. kolovoza / Saturday, 11th August

 22.00h
 10 pm

Hrvatska praizvedba
Croatian premiere
Kulturno središte mladih
Youth cultural centre

Seneka
EDIP

Redatelj / Director:
Ivica Buljan

HNK Split
CNT Split

 drama

 23.00h
 11 pm


Podrumi Dioklecijanove palače / Substructures of the Diocletian's Palace


A.Tonković / I.L.Lemo / V.Broz
MARLENE DIETRICH

Redatelj: Ivan Leo Lemo


HNK Split
CNT Split

 drama

 nedjelja 12. kolovoza / Sunday, 12th August

 21.00h
 9 pm

Katunarića vojarna
Katunarica barracks

KAPELA GLINKA
Dječački zbor / Children choir
Dirigent / Conductor:
Vladimir Begletzov

Sankt Peterburg

 koncert concert

 22.00h
 10 pm


Kulturno središte mladih
Youth cultural centre


Seneka
EDIP

Redatelj / Director: Ivica Buljan


HNK Split
CNT Split

 drama

 ponedjeljak 13. kolovoza / Monday, 13th August

 22.00h
 10 pm

Kulturno središte mladih
Youth cultural centre

Seneka
EDIP

Redatelj / Director: Ivica Buljan

HNK Split
CNT Split

 drama

 23.00h
 11 pm


Matejuška - Riva
Matejuška - Sea-front


Dragan Lukić
U SPOMEN TOMI BEBIĆU
In memory of Toma Bebic

Uvalu je jednu odabrao...


ODRON i prijatelji
ODRON & friends

 koncert concert

 utorak 14. kolovoza / Tuesday, 14th August

 22.00h
 10 pm

Kulturno središte mladih
Youth cultural centre

Seneka
EDIP

Redatelj / Director: Ivica Buljan

HNK Split
CNT Split

 drama

 24.00h
 12 pm

 

Svečano zatvaranje Festivala
Final Festival ceremony